Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Tramwaje

2011.03.11 g. 19:48

Remont torowiska na pl. Unii Lubelskiej.

12 marca 2011 r. rozpocznie się remont torów tramwajowych na Pl. Unii Lubelskiej. Prace planujemy zakończyć 2 kwietnia br. Prace są skoordynowane z modernizacją ulicy Nowowiejskiej .

Roboty torowe będą prowadzone etapowo.  W związku z pracami prowadzonymi na Pl. Unii Lubelskiej nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego na ulicy Marszałkowskiej (odc. Pl. Zbawiciela – Pl. Unii Lubelskiej) i Puławskiej (odc. Pl. Unii Lubelskiej - ul. Woronicza) w okresie od 12 marca do  2 kwietnia br. Dla uniknięcia całkowitego zamknięcia jezdni prace prowadzone są w dwóch etapach.

 

Foto.  Maciej Uriuk Pieńkowski

 

Foto.  Maciej Uriuk Pieńkowski
29-11-2007 r.

 

I etap

 

W pierwszym etapie (12 marca – 22 marca) wymienimy tory na wlotach ul. Puławskiej i ul. Marszałkowskiej. W związku z tymi pracami zwężona będzie jezdnia na przejeździe południowym do jednego wewnętrznego pasa ruchu wraz z zajęciem przejścia dla pieszych i jezdni serwisowej łączącej Pl. Unii Lubelskiej z ul. Waryńskiego. Wprowadzimy także zwężenie jezdni na przejeździe północnym do jednego wewnętrznego pasa ruchu wraz z zajęciem przejścia dla pieszych i wjazdu w ul. Polną. Zwęzimy wloty ulic: al. Szucha – do dwóch pasów ruchu i wlot ul. Boya - Żeleńskiego do jednego pasa ruchu.

 

II etap

 

Drugi etap rozpocznie się  22 marca a zakończy 2 kwietnia. W ramach  tego etapu
wymienimy tory tramwajowe na wyspie centralnej Pl. Unii Lubelskiej.  Zwęzimy jezdnie na przejeździe południowym do jednego zewnętrznego pasa ruchu. Zajmiemy zachodnią części wyspy centralnej (ronda) wraz z pasem ruchu przylegającym do wyspy od strony zachodniej. Zwęzimy wloty: ul. Szucha do dwóch pasów ruchu, wlotu ul. Boya – Żeleńskiego i ul. Polnej do jednego pasa ruchu.Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2008.03.25 g. 22:37

Pierwszy tramwaj elektryczny w Warszawie

Trochę historii
Przebudowę i prace elektryfikacyjne warszawskich tramwajów poprzedziły działania projektowe i konkursowe. Miasto już w 1902 roku podjęto pierwszą próbę elektryfikacji.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy