Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Legia Warszawa

2011.07.19 g. 18:53

Stadion Legii stanie się Pepsi Areną


Od nowego sezonu stadion Legii Warszawa nosić będzie nazwę Pepsi Arena. Do tej pory obiekt oficjalnie nazywał się "Stadionem Wojska Polskiego imienia marszałka Józefa Piłsudskiego".

O zmianie nazwy stadionu Legii było głośno już od kilku miesięcy. Dopiero dzisiaj jednak klub zdecydował odkryć część kart dotyczących nowego sponsora. Na oficjalnej stronie drużyny pojawił się komunikat informujący o zawiązaniu współpracy: "Pomiędzy Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. a Klubem Piłkarskim Legia Warszawa SSA została zawarta umowa sponsoringu.

 

Legia Warszawa

 

Jednym z elementów porozumienia jest rozpoczęcie prac związanych z umieszczeniem materiałów promocyjnych sponsora na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Początek pierwszego etapu prac został wyznaczony na dzień 18 lipca, a zakończą się one na przełomie lipca i sierpnia. W momencie ukończenia pierwszego etapu prac zostanie zorganizowane spotkanie dla przedstawicieli mediów, podczas którego przedstawione zostaną informacje dotyczące dalszych prac i szczegółów umowy sponsoringu.

 

Co prawda, w komunikacie nie ma ani słowa o zmianie nazwy stadionu, ale już wiadomo, że to także nastąpi. Potwierdził to rzecznik klubu Michał Kocięba w rozmowie z portalem TVN Warszawa.

 

W Europie "sponsorowane" nazwy to normalna praktyka stosowana przez kluby piłkarskie: Bayern Monachium gra na Allianz Arenie, zaś londyński Arsenal występuje na Emirates Stadium. W Polsce zrobiła tak m.in. Lechia  Gdańsk (PGE Arena). Zmiana nazwy popularnego "Ł3" nastąpi wraz z rozpoczęciem nowego sezonu.

 

Pierwszym meczem Legii na Pepsi Arena będzie starcie z Zagłębiem Lubin, 31 lipca.Opublikowal:
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy