AZS PW

2010.10.16 g. 00:33

Warszawa zwycięża!

I dzień Memoriału za nami

Po długim i emocjonującym spotkaniu AZS Politechnika Warszawska pokonała rzeszowską Resovię 3:2, tym samym odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w V. Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka.

Na możliwość zobaczenia Politechniki w akcji na ursynowskiej hali, trzeba było czekać od kwietnia – ostatniego meczu sezonu 09/10. Ten turniej to dla zawodników i kibiców rozgrzewka przed rozpoczęciem sezonu.

Dla trenerów ten turniej to ostatnia okazja dla sprawdzenia swoich zawodników, wprowadzenia ostatnich poprawek przed ligowymi potyczkami, które zaczną się już w przyszłym tygodniu. Choć wygrana w ten weekend nie jest najważniejsza, każdy zawodnik chce zaprezentować się jak najlepiej wskoczyć do pierwszej szóstki, każda drużyna chce zwyciężyć. Dziś ta sztuka udała się AZS Politechnice Warszawskiej i PGE Skrze Bełchatów.

AZS PW - Asseco Resovia Rzeszów 3:2

(23:25, 25:16, 24:26, 25:18, 15:13)

Pierwszą partię Warszawiacy przegrali po walce pozbawionej większych emocji. Na boisku wyróżniali się Kubiak, który do Warszawy przyjechał z Włoch i młody zawodnik Rzeszowian Mateusz Mika.

W secie drugim Politechnika przebudziła się i od początku narzuciła Sovi swój styl gry, wygrywając do 16 tego seta.  Mocną stroną zwycięzców okazała się zagrywka i czujny blok, w którym prym wiedli Bartman i Kreek.

Trzeci set to wyrównana walka do samego końca, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna z Rzeszowa.  Kibice zasiadający na trybunach mogli podziwiać więcej długich wymian, walki o każda piłkę.

W czwartym starciu Inżynierowie po raz kolejny zebrali swoje siły, brylowali w bloku, dużo kłopotów sprawiali też zagrywką i wysoko pokonali przyjezdny zespół. Cały drużyna walczył na boisku, aby doprowadzić do tie-breaka. Na wyróżnienie zasługuje blok Nowaka i zagrywka Janka Gałązki, którego zagrania docenili kibice gromkim dopingiem.

Decydujący piąty set po raz kolejny okazał się nerwowy. W jego początkowej fazie dwu punktowe prowadzenie osiągnęli Resoviacy. Warszawa nie potrafiła wykorzystać swoich okazji i traciła punkty, co zmusiło trenera Panas do wzięcia czasu. Jego uwagi najwyraźniej trafiły do zawodników,  odrobili oni szybko straty i wyszli na prowadzenie, 14:11. Kiedy do wygranej potrzeby Politechnice był tylko jeden punkt, nie potrafili oni dokładnie przyjąć i skończyć ataków. Jeszcze jeden czas i kończący całe spotkanie atak Janusza Gałązki.

Warszawscy kibice jak zwykle nie zawiedli swojej drużyny i choć przybyli na to spotkanie nieliczną ekipą, głośno zagrzewali swój zespół do walki. Dwa bębny, klaszczące dłonie i zdarte w dopingu gardła za swój trud zostały nagrodzone zwycięstwem.