Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Restauracje

2011.12.27 g. 20:16

Koncert ZbigBand


Zapraszamy na koncert zespołu jazzowego ZbigBand, który odbędzie sie w dniu 17.01.2012 r. o godz. 21.00 w Klubie Dobranocka, przy ul. Smolnej 40

 

 

 

 

Grupa powstała w styczniu 2008 roku. Grają muzykę jazzową w szerokim znaczeniu tego słowa. Wykonują zarówno kompozycje Richarda Galliano, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego jak i swoje utwory. Są młodymi ludźmi i cechuje ich ciągłe poszukiwanie oraz nie do końca typowe jak na jazz instrumentarium.
Zespół jest laureatem wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych m.in. Muzycy zajęli II miejsce na XXXV Międzynarodowym Festiwalu akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) w kategorii Jazz and light music.
Koncertują zarówno w małych miejscowościach jak i na międzynarowych festiwalach oraz kilkakrotnie mieli już przyjemność grania dla Radia łódź. We wrześniu 2011 roku brali udział we wspólnym projekcie piosenek zespołu Queen z chórem Brandsoykoret, który zakończył się dwoma koncertami w Norwegii.

 

6 lutego 2011 roku zagrali koncert w studiu koncertowym im. H. Debicha w Radio Łódź, który był transmitowany na żywo na antenie i owocem tego koncertu jest płyta live, która została wydana 22 października 2011roku.

 

Skład zespołu :

  • Zbigniew Chojnacki – akordeon
  • Michał Olesiński – gitara elektryczna
  • Michał Chojnacki – fortepian
  • Rafał Różalski – kontrabas/ gitara basowa
  • Kamil Miszewski - perkusja


Autor: animator
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy