Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2006.10.05 g. 23:52

Deep Purple na Torwarze

Po wyprzedanym lutowym koncercie w katowickim "Spodku", Deep Purple po raz drugi zawitają do Polski w ramach trasy promującej "Rapture Of The Deep". 9 października wystąpią na warszawskim Torwarze. Gościem specjalnym będzie ponownie nasza rodzima formacja SBB.

Deep Purple pojawi się na scenie w tym samym perfekcyjnym składzie, co trzy miesiące temu podczas rewelacyjnie przyjętego koncertu w "Spodku": wokalista Ian Gillan, basista Roger Glover, gitarzysta Steve Morse, perkusista Ian Paice oraz Don Airey na klawiszach. Purpurowa formacja kontynuuje trasę promocyjną swojego najnowszego krążka: "Rapture Of The Deep", który miał premierę w październiku ubiegłego roku. Prawie wszystkie koncerty w ramach tournee zostały wyprzedane.

Na dwugodzinny występ grupy "Spodku" w lutym tego roku złożyły się utwory z "Rapture Of The Deep", pamiętny "Contact Lost " dedykowany ofiarom katastrofy budowlanej w hali Międzynarodowych Targów Katowickich i porywające klasyki: "Perfect Strangers", "Space Truckin'" oraz "Highway Star" i nieśmiertelny "Smoke On The Water". Na bis niezaspokojnonej publice zagrali "Hush" i "Black Night". Deep Purple i ich polscy fani szykują się do fantastycznej powtórki już 9 października w Warszawie.

SBB tak jak w lutym ponownie wystąpi jako gość specjalny. Ich występ szczególnie przypadł do gustu Deep Purple, którzy postanowili po raz drugi zaprosić do udziału w swoim występie naszą czołową art-rockową formację. Przypomnijmy, że w lutym w "Spodku" zespół zagrał w wyjątkowym składzie - jako kwartet. Paula Wertico za perkusją zastąpił Irek Głyk, zaś na drugiej gitarze po ponad 25 latach przerwy słyszymy Sławka Piwowara! Znakomicie przyjęte zostało dedykowane ofiarom zawalonej Hali Targowej w Katowicach "Memento z banalnym tryptykiem". "Walkin' Around The Stormy Bay" z Apostolisem na drugiej perkusji powala rockową dynamiką. Rewelacyjny dobór utworów, wyważone proporcje pomiędzy koncertowymi wykonaniami kompozycji z "New Century" a prawdziwą "klasyką SBB" i wzbogacone brzmienie składają się na obraz wyjątkowego koncertu. Album z nagraniem tego występu SBB, "Live in Spodek", ukaże się juz 5 czerwca.

Przypomnijmy, ze Deep Purple pracował nad płytą "Rapture Of The Deep" w studiu w Los Angeles razem z producentem Mike'm Bradfordem, zajmującym się wcześniej "Bananami". Poza tym Bradford wyprodukował także płyty m.in. Madonny ("Ray Of Light"), Anity Baker, New Radicals, Unkle Kracker, Kid Rocka, The Butthole Surfers i Terence'a Trent D'Arby'ego. Płyta została rewelacyjnie przyjęta, a przez recenzentów doceniona bardziej niż "Bananas". Na specjalną edycję płyty "Rapture Of The Deep - Tour Edition" trafiły cztery utwory bonusowe live: Rapture Of The Deep, Wrong Man, Highway Star i Smoke On The Water. Jak mówią sami muzycy, ich siedemnasty studyjny album jest cięższy od poprzedniego krążka i nawiązuje do najlepszych lat zespołu. Ian Gillan przyznaje, że zespołowi jeszcze nigdy tak dobrze razem się nie koncertowało, a polska publiczność daje im niesamowitą energię.

Artyści wracają do Polski chętnie i często, zaś bilety na ich koncerty wysprzedają się z niezmienną regularnością. Jesienna wizyta będzie ich dziewiątą w naszym kraju i drugim polskim przystankiem podczas światowego tournee, które potrwa około 2 lat. Nikogo kto widział zespół live nie trzeba specjalnie przekonywać, że koncert to ich najprawdziwszy żywioł. Rockmani dowiodą tego po raz kolejny już 9 października!Opublikowal:
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy