Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2009.04.20 g. 20:35

Filmowe srody w Traffic Club

Kulturalny start - 22 kwietnia

Od 22 kwietnia w Traffic Club (ul. Bracka 25) odbywać się będą bezpłatne pokazy filmowe.
Projekcje odbywać będą się co tydzień w środę o godz. 18.00 w sali klubowej na III piętrze.

Lista najbliższych pokazów:

 

 • 22 kwietnia o 18.00
  przedpremierowy pokaz filmu
  "Mój brat jest jedynakiem"
  reż. Daniele Luchetti,
  Włochy/Francja 2007


  Wzruszająca, piękna opowieść o przyjaźni, miłości, o nierozerwalnych - czasem niewidocznych więziach między braćmi. Manrico i Accio są skrajnie różni. Jeden idealista chodzący z głową w chmurach, drugi twardo stąpający po ziemi realista. Obaj, na swój własny sposób, próbują znaleźć swoje miejsce oraz walczyć o własne pragnienia i marzenia. Ich historia to historia dorastania, uczenia się, rozumienia i dostrzegania małych rzeczy, bo czasem warto zacząć od jednego kroku, niż podróży na tysiąc mil.

 • 6 maja
  "Fados"
  reż. Carlos Saura,
  Portugalia/Hiszpania 2007


  Muzyczny dokument poświęcony portugalskiej tradycji Fado. Fado to pełne pasji i lamentu dziewiętnastowieczne pieśni – ballady, które stanowią wspólną spuściznę wszystkich Portugalczyków. Film Saury to próba przypomnienia i powtórzenia wielkiej tradycji poprzez muzyczne misterium tańca i śpiewu. Prawdziwa uczta dla oczu i uszu.

 • 13 maja
  "7 dzień"
  reż. Carlos Saura,
  Hiszpania 2004


  Wydarzenia przedstawione w filmie są autentyczne: miały miejsce 26 sierpnia 1990 roku. Rolnicy Emilio i Antonio Izquierdo zabili wówczas dziewięć osób, członków wrogiej im rodziny Cabanillasów oraz kilka innych osób, które próbowały przerwać masakrę. Bohaterką całej historii jest dziewczyna z rodziny Cabanillasów, której udało się przeżyć i która opowiada o przyczynach tragedii.

 • 20 maja
  "Młode wino"
  reż. Tomáš Bařina,
  Czechy 2008


  Ciepła i zabawna historia o przyjaźni, miłości, morawskim winie i... o tym, że kiedy w życiu dość już błądziłeś, najlepsze co możesz zrobić, to wrócić do domu.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy