Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.02.28 g. 00:49

Koncert Gentleman i Dav Intergalactic w Hard Rock Cafe


Hard Rock Cafe zaprasza 04.03.2008 (wtorek) na koncert z cyklu Pepsi Rocks


Wystąpią młode, obiecujące zespoły reprezentujące alternatywne rockowe granie: trójmiejski GENTELMAN i warszawski DAV INTERGALACTIC

start 21.30

bilety:

 

WSTĘP WOLNY !!!

 

 

 

Zespół Gentelman powstał w 2003 roku w Gdasku. Każdy z muzyków grał uprzednio w różnych trójmiejskich składach, jednak dopiero "Gentelman" to projekt, z którym wiążą nadziej na większe sukcesy.

 

Już w miesiąc po zgromadzeniu nowego składu zespół zagrał swój pierwszy koncert w Sopockim klubie "Papryka". Wkrótce potem wydarzyło się coś bardzo zaskakującego: zespół, po wysłaniu do organizatora nagranego w ćwierć profesjonalny sposób demo został zaproszony do udziału w festiwalu Heineken Open'er. Wystąpił tam na scenie dla młodych talentów m.in. razem z The Pooise Rite, zaś festiwalowa gazetka opisując "Gentelman" wspomniała, iż zespół "energetycznym graniem nawiązuje do Bloc Party"

 

Tuż po Heineken Open'er zespół wszedł do studia i nagrał swoją pierwszą epkę; "Anka Skakanka". Epka została ciepło przyjęta przez trójmiejska publiczność, która w coraz większej liczbie przychodzi na koncerty "Gentelaman'. Również trójmiejska prasa pozytywnie oceniła wspomnianą epkę stwierdzając, iż jest to "zaskakująco dobory i mocny debiut. Dojrzały, pomysłowy i niezwykle przebojowy". Członkowie zespołu nie wstydzą się fascynacji muzyką gitarową. Jako inspirację wskazują cały zestaw gitarowych guru począwszy od The Pixies i The Afghan Whigs, The Tthe i Editors, The Clash, Radiohead i Ścianka oraz Smashing Pumpkins. Swoją muzykę określają jednak jako "podwórkowe trójmiejskie indie". Zespół wkrótce zamierza nagrać płytę, na której słychać będzie, że jego członkowie spędzają dużo czasu na trójmiejskich plażach i sopockich klubach. Ambitny plan zakłada nagranie płyty jeszcze w tym roku.


 

 

Zespól dav intergalactic powstał w Warszawie w 2004 roku. Młody zespół żyje próbami i koncertami bawiąc się dźwiękami w poszukiwaniu świeżego, lecz wciąż rock'n'rollowego brzmienia. Korzysta przy tym z tradycyjnego instrumentarium. Twórczości dav intergalactic biegnie dwutorowo. Z jednej stron jest to dawka często niekontrolowanej energii, natomiast z drugiej towarzyszy jej jakieś dziwne, nieco smutne zamyślenie.Chłopakom udaję się połączyć dwie strony rock'n'rollowego medalu: energię i pewną, bliżej nieokreśloną eteryczność, chaos i rytm. Zespół stara się unikać muzycznego zaszufladkowania, ale w ich twórczości można odnaleźć tropy: indie, post rock'a, rocka alternatywnego. Dav intergalactic ma na koncie wiele koncertów w kilku miastach Polski, sukces w postaci 3 miejsca w konkursie "Machiny", oraz co najważniejsze coraz liczniejsze grono słuchaczy.

 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy