Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.01.03 g. 07:08

Solo i w duecie

Spotkania z teatrem tańca

Teatr Tańca Zawirowania

 

przedstawia

 

6 stycznia 2008, 19.00

Spotkania z teatrem tańca

w Okęckiej Sali Widowiskowej

SOLO I W DUECIE

 

Wieczór składający się z duetu i dwóch solo w wykonaniu tancerzy i gości TT Zawirowania. Trzy części prezentujące trzy autorskie spojrzenia na teatr tańca współczesnego.

 

I. 4:04

 

Solo Karola Tymińskiego poruszające problem masowej produkcji wydarzeń artystycznych. „Wolna” z pozoru twórczość jest zdeterminowana wieloma czynnikami: nieubłaganym terminem, środkami przeznaczonymi na realizację itd. Myśl, którą próbuje przekazać artysta, schodzi na drugi plan.
Czy w tej sytuacji produkt finalny może być zadowalający?

 

Karol Tymiński
Debiutował w wieku dziewięciu lat w musicalu „Józef i Cudowny Płaszcz Snów w Technikolorze” Lloyd’a Webber’a w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, tancerz Teatru Wielkiego. Stypendysta Komisji Europejskiej w szkole tańca współczesnego Anny Teresy de Keersmaker Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Belgii.

 

 

II. Duet

 

Kontynuacja wspólnej drogi twórczej Katarzyny Kizior i Szymona Osińskiego. Oboje tańczą w spektaklu TT Zawirowania „Po godzinach”. Duet jest rozwinięciem pobocznych wątków pojawiających się w spektaklu – ostrym, rwanym, dynamicznym. Taki też jest nowy duet, obrazujący relację pełna energii, która wręcz rozsadza tancerzy.

 

Katarzyna Kizior
Tancerka i choreograf w technice Street Jazz, Funky. Absolwentka łódzkiej Szkoły Baletowej. Zwyciężczyni Finału VIVA Carefree Dance Academy. Współpracuje z TT Zawirowania.

 

Szymon Osiński
Tancerz, choreograf, pedagog w technice jazz, modern jazz. Doświadczenie artystyczne i zawodowe zdobywał m.in. przez ponad 6 lat współpracując z Zespołem Tańca Współczesnego "Busters" oraz z Teatrem Tańca Współczesnego "Pro". Współpracuje z TT Zawirowania.

 

 

III. Solo drugie

?
Niespodzianka. Gość Zawirowań. 

 

 

Okęcka Sala Widowiskowa
ul. 1 Sierpnia 36a
kontakt e-mail Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy