Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.12.19 g. 19:10

Ekran Otwarty w CSW


EKRAN OTWARTY: ALAMAR EXPRESS. EL HOMBRE NUEVO

 

piątek, 21 grudzień 2007
Kino.Lab CSW, Al. Ujazdowskie 6
godzina 18.00
wstęp wolny
Dokument Patrycji Satory 'Alamar Express. El hombre nuevo' [pol. Alamar express. Nowy człowiek] opowiada historię grupy młodych kubańskich artystów walczących o własną przestrzeń artystycznego wyrazu w peryferyjnej, biednej i zapuszczonej dzielnicy Hawany, zwanej Alamar.

 

Poszukując swego miejsca w kraju, gdzie czas stanął w miejscu, młodzi artyści, grupa Omni_zonafranca, wszelkimi sposobami walczą o duchową odnowę kulturowej pustyni Alamaru, zamieszkałego przez przeszło sto tysięcy osób w setkach identycznych bloków. Za pomocą różnych form sztuki, performansu i swej pozytywnej, głęboko humanistycznej filozofii, artyści Omni starają się obudzić mieszkańców Alamaru do tworzenia nowej społecznej rzeczywistości Kuby, gdzie sztuka pozostaje jedną z ostatnich wyrazów niezależnego myślenia, względnie dopuszczanych przez władze.
Grupa Omni, będąca zupełnie wyjątkowym zjawiskiem na Kubie, jednoznacznie odrzuca starą koncepcję Nowego Człowieka Socjalistycznego i powołuje do życia całkiem Nowego Człowieka, żyjącego we wspólnocie duchowej dzisiejszego Alamaru. Na tle współczesnej awangardy kubańskiej kontrkultury, 'Alamar Express. Nowy człowiek' wyraża nadzieje społeczeństwa od lat zmagającego się z narzuconym systemem myślenia, wypowiedziane przez wyjątkowych i niezwykle utalentowanych młodych twórców.

Oficjalna strona filmu: www.alamarexpress.com

 

EKRAN OTWARTY to nieustające forum filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego, eksperymentalnego.
Jeśli zrobiłeś/zrobiłaś film i chcesz skonfrontować wyniki swojej pracy z opiniami widzów, zgłoś się do nas. Akceptujemy nośniki: VHS, DVD, miniDV, 35/16 mm.
EKRAN OTWARTY w Kino.Lab-ie jest forum filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego, eksperymentalnego.

 

Pierwsza edycja EKRANU miała miejsce prawie 3 lata temu, a sam pomysł jest efektem obserwacji sytuacji na polskiej scenie filmu nieprofesjonalnego: wielu twórców pozostaje znanych niewielkiemu gronu znajomych, ponieważ nie istnieje forum na którym mogliby prezentować swoje dokonania dopóki nie zostaną odkryci np. przez jury festiwalowe.
EKRAN OTWARTY ma stanowić forum, dające możliwość prezentacji filmu na dużym ekranie. Stanowi świetną okazję konfrontacji swojej pracy z widzami, nawiązania nowych kontaktów, wymiany poglądów i dyskusji.
Z kolei dla profesjonalistów EKRAN daje możliwość odkrycia nieznanych jeszcze zdolnych i ciekawych twórców.

 

Każdy może zgłosić swój film do prezentacji na ekranie Kino.Lab-u, ponieważ zasadą EKRANU jest zero selekcji, ograniczeń wiekowych, wykształcenia, czasu trwania. Dodatkowo, w odróżnieniu od festiwali filmowych, pokaz odbywa się w krótkim terminie od zgłoszenia filmu, często jeszcze w tym samym miesiącu.
Akceptujemy nośniki: VHS, DVD, miniDV, 35/16 mm.

 

Prezentacje odbywają się raz w miesiącu na ekranie Kino.Labu.

KINO.LAB
CSW Zamek Ujazdowski
Al. Ujazdowskie 6
00-461 Warszawa

 

Kontakt:
Kino .Lab tel. 628 12 71-73 w.160
ekran.otwarty@interia.pl-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy