Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.11.11 g. 20:36

18-sty ParkFest


Może zachwiana została terminologia ParkFest, ale z największą przyjemnością zawiadamiam o XVIII (osiemnastej, 18-ej) edycji.

 

Dnia 19 listopada (czwartek) w klubie Park, w Warszawie (al. Niepodległości 196), zagrają:

 

 1. Corruption,
 2. AmetriA, oraz
 3. Demagog

 

 

 • Wejście od godz. 18.00
 • Koncerty od godz. 19.00
 • Bilety 12 zł
 • Więcej na www.park.com.pl

 


O zespołach

 

 • Zespół Corruption został założony w kwietniu 91 r. W maju tego samego roku został ustalony pierwszy skład zespołu, który wyglądał następująco:

  - P. Horne (wokal),
  - Chicken (gitara),
  - Anioł (bas),
  - Melon (perkusja).


  Następne miesiące to liczne koncerty. Maj 92r. to miesiąc w którym zespół nagrał pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence". Materiał wzbudził zainteresowanie "Carnage Records". Fakt ten zadecydował o ponownym nagraniu wyżej wspomnianego materiału na przełomie czerwca i lipca. Podczas oczekiwania na "The Ultra-Florescence" Corruption zagrał wiele gigs wraz z takimi kapelami jak Vader, Armagedon, Cryptic Tales, Schismatic... Dopiero w lutym 93r. "The Ultra-Florescence" ukazała się na rynku nakładem "Carnage Records". Ku zadowoleniu całego zespołu, kaseta sprzedała się dobrze. W samym maju 93r. sprzedano ich ok.2000.
  W międzyczasie w kwietniu 93r. do składu Corruption dołączył Mirek grąjacy na instrumentach klawiszowych. Już z nowym muzykiem zespół odbył "The Ultra-Tour".  Czerwiec 93r. to miesiąc w którym Corruption pracował w studio nad materiałem "Dawn Of Sullen Oratory". Rasowy, ponury i mroczny doomowy klimat to muzyka zawarta na tym promo. W lipcu93r. Corruption wziął udział w szóstej edycji festiwalu "S'THRASH'YDŁO" obok takich zespołów jak: Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo "Dawn Of Sullen Oratory" sprawiło,że zespołem zainteresowała się wytwórnia "Sick Records", efektem czego był kontrakt płytowy. Do marca 94r. Corruption pracował nad ostateczną zawartością płyty. Od kwietnia do czerwca 94r. zespół realizował w "Spaart" Studio swą debiutancką płytę zatytuowaną "Ecstasy", której premiera miała miejsce w styczniu 95r. W kwietniu 95r. do zespołu doszedł drugi gitarzysta Thrashu. Już z nowym muzykiem zespół wystąpił na dziesiątej edycji festiwalu "Metalmania" w 95r. Zagrali obok: Death, Grave, Samael, Unleashed, Shihad... W następnych miesiącach zespół pracował nad kolejnym materiałem. W październiku 95r. z zespołu został wyrzucony Chicken.   Na przełomie listopada i grudnia 95r. zespół zarejestrował nowy materiał zatytułowany "Bacchus Songs" w "Spaart" Studio. Na początku 96r. do Corruption został przyjęty drugi gitarzysta Gootek. W czerwcu 96r. po dwuletnim oczekiwaniu "Ecstasy" ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. Na skutek niekompetencji wytwórni "Sick Records" został zerwany kontrakt. W sierpniu 96r. zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu "Shark Attack". W listopadzie 96r. nastąpiła premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą była niezależna wytwórnia "Negative Records". Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: "Brum", "Tylko Rock",  "Metal Hammer".
  W styczniu 97r. z zespołu odszedł wokalista P.Horne, a jego miejsce zajął nowy D.J.Abel. Pięć miesięcy po odejściu wokalisty odszedł kolejny muzyk tym razem klawiszowiec Mirek.   W styczniu 98r. Corruption nagrał w "Spaart" Studio promo-tape "Junky". Kwiecień 98r. pozwolił zagrać serię koncertów razem z Night Gallery i Devilyn w Polsce południowo-wschodniej. Zespół odwiedził m.in. takie miasta jak: Kraków, Starachowice, Brzeszcze, Jastrzębie Zdrój.   W maju 98r. zespół wziął udział w międzynarodowym festiwalu organizowanym przez niemiecką wytwórnię "Awaken" Production. Odbył się on w Kołobrzegu. Corruption wystąpił tam razem z Night in Gales (D), Tortharry (CZ). W kwietniu po koncercie w Krośnie od zespołu odszedł gitarzysta Gootek, a jego miejsce zajął Paweł grający również w Electric Hate Machine.   W marcu 2000r. nowym wokalistą zespołu został Rufus. W maju Corruption był gościem na sanockim koncercie grupy Behemoth organizowanym w ramach trasy "MILLENIUM TOUR 2000". W lipcu zespół wystąpił w roli headlinera podczas dziewiątej edycji festiwalu "Negative Zone" w Sandomierzu. W marcu 01r. Corruption wszedł do warszawskiego studia "Kokszoman", a zarejestrowany tam materiał "Pussyworld" to 60 minut muzyki spod znaku stoner rock'a. 


  Prace nad tym materiałem zakończyły się w kwietniu ’01. Przez następnych kilka miesięcy rozsyłaliśmy taśmy promo i szukaliśmy wydawcy. Graliśmy również wiele koncertów na, których pozyskaliśmy nowych fanów. W grudniu ’01 Corruption obchodził X rocznicę istnienia. Koncert „urodzinowy” odbył się w rodzinnym mieście zespołu w Sandomierzu. Kolejne miesiące to koncerty na terenie płd. Polski. W lipcu 2002 zespół znajduje wydawcę na „Pussyworld”. Po krótkich negocjacjach zostaje podpisany kontrakt ze znaną na całym świecie firma Metal Mind Production. To pierwszy profesjonalny kontrakt zespołu, stabilizujący jego pozycje na krajowym rynku muzycznym.   Światowa premiera „Pussyworld” to 27.08.2002.
  Ukazanie się materiału zostało wsparte dużą promocją medialną. Rozesłanych zostało 500 kopii promocyjnych do zagranicznych mediów oraz 75 do polskich rozgłośni radiowych i prasy.   W listopadzie 2002 zespół odbył trasę koncertową „Kiss, Lick, Penetrate Tour 2002” u boku takich formacji, jak: Necrophobic, Quo Vadis, Unnamed i Mess Age odwiedzając kilka miast w całej Polsce. Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly (3/02/03)
  oraz Paula Di Anno (09/03/03).


  Kolejna zmiana personalna w Corruption. W dniu 01 czerwca zespół rozstał się z dotychczasowym gitarzystą Elektrycznym.
  03 lipca zagraliśmy jako jedna z „gwiazd” Festiwalu Rockowego – „Węgorzewo” 2003. Zagraliśmy pierwszego wieczoru razem z zespołami Quo Vadis, Hunter i Sweet Noise. Lipiec to także nagrania nowego materiału „Orgasmusica”. Wybór padł ponownie na warszawskie studio „Kokszoman”.
  W ciągu 14 dni zarejestrowaliśmy 12 nowych utworów plus jako bonus „Lubricant Rains 2003. Utwór ten znajdował się na albumie „Bacchus Songs” Kolejne wielkie
  i historyczne wydarzenie dla zespołu to zaproszenie do udziału w IX edycji „Przystanku Woodstock 2003”.  2 sierpnia 2003 zespół zagrał dla 400.000 osób na „Przystanku Woodstock” największym festiwalu w Europie!!!
  To było naprawdę wspaniałe przeżycie! Klimat imprezy niepowtarzalny,
  a publika jedyna taka na całym świecie!!! W imieniu całego Corruption dziękujemy Jurkowi Owsiakowi & Fundacji W.O.Ś.P. za zaproszenie nas do udziału w tej imprezie!!! Podczas tego koncertu zadebiutował w zespole Fala (ex-Twisted Cow), który objął posadę nowego gitarzysty.
  Premiera „Orgasmusica” 23.09.2003.
  Następne miesiące zespół zagrał kilka koncertów promujących nowy materiał. Najważniejszy z nich Corruption zagrał 3 grudnia w katowickim Spodku, gdzie był gościem specjalnym podczas koncertu legendy hard rocka czyli Deep Purple. Uczestniczyło w nim. 10,5 tysiąca fanów .
  To był dobry początek przed  nagraniem oficjalnego DVD „Hellectrify Yourself”  w styczniu 2004. Nagrania odbyły się w studio telewizyjnym  na krakowskich Krzemionkach. W tzw. międzyczasie z zespołu kolejno odeszli gitarzyści Fala i Thrashu, a na ich miejsce dołączyli do składu Opath (Leash Eye) i Erol.
  Premiera DVD miała miejsce 27 września 2004. Kolejne miesiące, to praca nad nowymi utworami. W lipcu Corruption zagrał na drugiej edycji festwialu "Hunterfest 2005".
  Nagrania "Virgin's Milk" odbyły się na przełomie września i października 2005 roku w studio nagraniowym "Taklamakan" pod czujnym okiem Przemka "Perły" Wejmanna (Guess Why, ex-Acid Drnikers) Materiał "Virgin's Milk" trafił do sklepów 28.11.2005 r.
  04.03.06 zespół wziął udział w XX edycji "Metalmanii" razem z m.in.Nevermore, Anathema, Soilwork, Therion, Udo, 1349, Moonspell.
  W maju 2006 Corruption wziął udział w 10 dniowej trasie koncertowej "Demigod 2 Tour" razem  z Behemoth, Virgin Snatch i Hermh. W ramach trasy odwiedziliśmy Elbląg, Warszawę, Rzeszów, Kraków, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Szczecin, Bydgoszcz i Gdynię. 
  25 listopada 2006 roku w warszawskim klubie Progresja grupa świętowała swoje XV urodziny.
  17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Batlle, co dało im przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w  niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem.
  2 czerwca 2007 na wyraźne życzenie kultowej brytyjskiej formacji stoner rockowej Orange Goblin, Corruption było gościem specjalnym na ich koncercie we wrocławskim klubie Firlej.
  W lipcu natomiast miała miejsce telewizyjna i internetowa premiera ostatniego teledysku Corruption do utworu „Lucy Fair”.
  3 sierpnia grupa wystąpiła na Wacken Opan Air 2007, zajmując drugie miejsce w finale Wacken Metal Battle. Do zwycięstwa zabrakło jednego punktu, ponieważ jednemu z jurorów nie spodobały się występujące u boku formacji roznegliżowane diablice.
  Obecnie zespół koncertuje, poszukuje nowej wytwórni  i przygotowywuje utwory na nowy album.


  www. http://www.corruption.pl
 • AmetriA, działa od roku 1993, pierwszy sukces zespołu przyszedł z rokiem 1998, XIII Piastowska Wiosna Muzyczna 1.miejsce  dla zespół AMETRIA, przyznali Marek Wiernik i Artur Orzech
  Po wygraniu przeglądu znalazł się Wydawca na debiutancką płytę Ametrii –Tattoo. Firma fonograficzna MIL .


  Materiał zawarty na albumie „Tattoo” to nowoczesne ciężkie rockowe granie zdradzające fascynację muzyków Ametrii takimi nutami jak hardcore, rock-metal czy hiphop. Na płycie znalazło się 11 kompozycji – dziewięć anglo języcznych i dwa żarty muzyczne – Pszczółka Maja oraz Czterej Pancerni. Nagrania z tego albumu dosyć często gościły na antenie radiowej i zajmowały czołowe miejsca na listach w branżowych audycjach m.in. Radiostacji i 3 Polskiego Radia i wielu innych. Teledysk do utworu Radio Sinner  pojawił się w Atomic TV, Viva Polska i kilku innych stacjach telewizyjnych. Album Tattoo dostał wiele pochlebnych recenzji w takich magazynach jak Brum, Tylko Rock, Metal Hammer. Przełomowym momentem w historii Ametrii w roku 2001, było spotkanie z Tomkiem Lipą Lipnickim byłym wokalistą  zespołu Illusion, a obecnie gitarzysta i wokalistą zespołu Acid Drinkers i Lipali, Tomek Lipnicki zdecydował się wesprzeć wokalnie zespół gościnnym udziałem w utworze Każdy z nas w tym czasie zespół nawiązał współprace z nową wytwórnią New Project Production, efektem było wydanie utworu na składance Plaga Rocka, obok takich Gwiazd jak Ania Orthodox, Marek Raduli, Wojciech Pilochowski, Andrzej Nowak TSA. Na gwiazdkę 2001, Ametria przygotowała prezent dla swoich fanów, którzy dotychczas pozbawieni byli możliwości zdobycia pierwszego albumu Tattoo. Od 24 grudnia 2001 cały materiał był legalnie dostępny do darmowej konsumpcji w formacie mp3 na stronie Codziennej Gazety Muzycznej 30ton  ,która także ma patronat medialny nad zespołem. W dniu udostępnienia płyty Tattoo na portalu cgm.pl w formie mp3 odnotowano 12 tysięcy ściągnięć płyty w dniu premiery. Koniec roku 2001 to moment w którym zespół podpisał umowę z wytwórnią Universal Music Polska, pierwsze kroki jakie zapoczątkowała wytwórnia to wydawnictwo Nowa Energia. Ametria do tego wydawnictwa  zrealizował teledysk do utworu Zazdrość, który gościł na antenie Viva Polska i utrzymywał się przez 6 miesięcy na czołowych miejscach listy Viva Rock, niestety brak zainteresowania zespołem ze strony wytwórni Universal Music Polska spowodował odejście zespołu od Wydawcy i nawiązanie od roku 2003 ponownej współpracy z Wytwórnią New Project Production, która to zaproponowała wydanie całego nowego albumu zespołu Ametria – Piątek3nastego na rok 2004, dystrybucją materiały zajęła się Firma Pomaton EMI  „Piątek3nastego” to  13 numerów plus 5 remixów, w tym dwa covery, a wszystko to utrzymane w charakterystycznym, dobrze znanym fanom zespołu klimacie. Większość utworów wykonana jest w języku ojczystym, zaś dwa w wersji eksportowej. Nastrój kompozycji oscyluje i przenika się w trzech alternatywnych obszarach muzycznych, dominują oczywiście wątki rock-metalowe i hardcore, a momentami wtóruje im  hip-hop`owy beat. Usłyszycie też sporą dawkę elektroniki, loopy, skrecze oraz wiele elementów nadających nowy charakter czadowemu graniu.   Na płycie pojawili się bardzo ciekawi goście z czołówki polskiego alternatywnego grania czy sceny hiphop, tacy jak: Vienio&Pele czyli ½ Molesta Ewenement, Tomek Lipa Lipnicki (Illusion, Acid Drinkers, Lipali)Funky Filon, DeMonique (Dive3d), Przemek Witkowski (Hedfirst), Alan Stępień i Piotr Dygasiewicz na instrumentach klawiszowych.W autorskim nagraniu Pniaka na przeszkadzajkach gościnnie wystąpił Rafał Dziubiński. Remiksy - za sprawą wydawnictwa „Estrada i Studio” - wykonali niezależni muzycy.
  Na charakter płyty duży wpływ wywarły zmiany personalne w zespole. We wrześniu 2003 roku do zespołu dołączył jeden z najlepszych w kraju perkusistów Piotr „PNIAQ” Pniak. Wcześniej można go było usłyszeć w takich zespołach jak Proletaryat, Terytorium, Pain, Sidney Polak znany jest też ze współpracy z Reni Jusis, Wojtkiem Pilichowskim oraz wieloma innymi muzykami, a także z Filharmonią Łódzką. Zespół AmetriA po nagraniu płyty „Piątek3nastego”nadal współpracował ze starym perkusistą Sylwestrem „Hator” Łukaszewskim z którym zespół rozstał się definitywnie pod koniec lipca 2007 roku, jego miejsce zajął młody dobrze zapowiadający się perkusista Rafał Tobiasz.         Od 1 maja 2006 z zespołem AmetriA współpracuję wokalistka „Marta „Selma” Ciecierska jest to czwarty głos w zespole AmetriA, a zarazem pierwszy damski, od tego momentu AmetriA będzie prezentowała się z czterema wokalami na scenie. „Ciemna Strona Mocy” bo taki tytuł będzie nosić nowa płyta zespołu, jest przygotowywana już w nowym 5-osobowym składzie:  Arkadiusz „Arekcore” Stępień – gitara, wokal, DJ(loopy, sample)
  Jakub „Qba” Łuczak – gitara, wokal
  Piotr „Piter” Szczęk – bass, wokal
  Marta „Selma” Ciecierska - wokal
  Rafał Tobjasz  – perkusja  „Piątek3nastego” to wybuchowa mieszanka łącząca wiele gatunków muzycznych, a do jej eksplozji przyczyniło się wielu polskich producentów muzycznych,  dystrybutorów sprzętu „grającego”, przedstawicieli mediów. Jej brzmienie podjął się wykreować znany realizator i ekspert w dziedzinie pracy w studio, redaktor branżowego magazynu „Estrada i Studio” Krzysztof Maszota.
  Dzięki wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie wsparli ten projekt, nie będzie to kolejna - z braku czasu i funduszy - na szybko zrealizowana produkcja. Liczymy, że płyta ta będzie stanowić dopracowaną wizytówką polskiego, nowego, rockowego grania.
  „Piątek3nastego” była płytą nominowaną do nagrody Fryderyki 2004 w kategorii rock/metal u boku takich zespołów jak TSA, Acid Drinkers, Vader, Behemoth. Utwór Hispański Hicior Ametrii, przez 8 tygodni znajdował się  na 1 miejscu Radia 94 (ANTYRADIO), i był utworem, który najdłużej utrzymywał się w czołówce na liście w roku 2004, AmetriA dostała się na pierwsze miejsce w większość alternatywnych list przebojów w wielu stacjach radiowych. W sierpniu 2005 roku zespół AmetriA wystąpił na największym festiwalu muzycznym Woodstock 2005, ich energiczny i charyzmatyczny koncert został bardzo dobrze przyjęty, co było nominacją do nagrody „Złotego Bączka 2005” przyznawaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


  Zespół AmetriA występuje na wielu trasach koncertowych i koncertach w całej Polsce grając razem z takimi zespołami jak L’ESPRIT DU CLAN (Francja), BORN FROM PAIN (Holandia), ILLUSION, ACID DRINKERS, FRONTSIDE, NONE, HUNTER, HEDFIRST, IRA. LIPALI, POGODNO, IRA, COMA, FEAR FACTORY, SICK OF IT ALL, AMORPHIS


  AmetriA miała przyjemność występować na Festiwalach Muzycznych tj. WĘGORZEWO 1999, WĘGORZEWO 2003, PRZYSTANEK WOODSTOCK 2005, YOUNG LIFE 2006 (Frankfurt – Niemcy ) HUNTERFEST 2006 i wielu innych.


  Strony internetowe zespołu AmetriA:
  www.ametria.hardzone.pl 
  www.myspace.com/ametriaband
 • Demagog:
  „ Spotkaliśmy się dość przypadkowo. Jedynie KO1 i Ori - jako rodzeni bracia - byli na siebie skazani. Początkowo zespół przechodził poważne problemy z doborem składu, aż w końcu z nieba spadł Janek. Skład został ostatecznie skompletowany 18.10.2007 - po odejściu z zespołu perkusistki Oli (Kabanos, Hellbound). Aktualnie w skład wchodzą: Kornik - wokal, Janek - gitara prowadząca, KO1 - gitara rytmiczna, Ori - bass i Amek - perkusja. Nie jest łatwo sprecyzować co gramy; jest zarówno melodyjnie i ciężko. Jedni mówią, że gramy nu-metal, inni że metalcore... My nie mówimy nic, sami oceńcie - na koncertach”.


-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy