Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2013.12.08 g. 16:34

EDYTA BARTOSIEWICZ

Zagra koncert w Stodole
Już 19 grudnia będziemy mieli okazję posłuchać muzycznych nowości z ostatniego, tak długo wyczekiwanego, albumu Wokalistki.


Edyta Bartosiewicz
rozpoczęła swoją działalność artystyczną w drugiej połowie lat 80, grajac z amatorskim zespołem Staff, później Holloee Poloy.

W 1992 ukazał się  solowy album Artystki pt. Love. Jednak to jej druga płyta Sen, odniosła ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Rok póżniej trafił do sprzedaży trzeci album Artystki: Szok’n’Show. W dwa lata później wydany został czwarty krążek pt. Dziecko. W 1998 Artystka wydała piątą płytę Wodospady.


W pierwszej dekadzie 21 wieku Edyta Bartosiewicz rozpoczęła pracę nad szóstym albumem studyjnym, którą często przerywała, w między czasie występując gościnnie m.in. na płycie wydanej przez Krzysztofa Krawczyka – To, co w życiu ważne (2004).
Z Krawczykiem nagrała w duecie piosenkę pt. Trudno tak…, wysoko notowana na listach przebojów Polskiego Radia i wyróżniona nagrodą Fryderyka.

W tamtym okresie Piosenkarka ograniczyła działalność do nielicznych występów scenicznych, a w 2010 wznowiła swoją działalność podczas Orange Warsaw Festival, gdzie, ku uciesze swych fanów, zaprezentowała nowy repertuar i zapowiedziała premierę nowej płyty.
Ostateczna premiera albumu Renovatio nastąpiła na początku października tego roku.


Opublikowal: Joanna Dołowska
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy