Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2013.12.08 g. 16:27

COMA

12.12.2013
Podczas grudniowego koncertu w klubie Stodoła będziecie można usłyszeć zarówno nowe utwory, jak i przeboje, które ukochaliście do tej pory.


COMA
powstała w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka, jednak skład zespołu ustabilizował się dopiero po wielu miesiącach.
Jesienią 2003 roku kapela przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu – Pierwsze wyjście z mroku.
Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagród. Krążek zostaje nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku - rock.

Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży.
Trzecia płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia - od poczęcia aż do śmierci. Płyta Hipertrofia, która w dniu premiery pokryła się platyną, osiągnęła status Podwójnej Platyny.
Czerwony Album wydany w 2011 roku zyskuje status Złotej Płyty w tydzień po premierze.

W roku 2013 muzycy z grupy COMA podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe.
W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem Don't set your dogs on me, którego premiera odbyła się w lutym 2013. W ramach promocji najnowszego albumu, zespół COMA wystąpił na dwóch koncertach poza granicami Polski – w Londynie oraz Manchesterze.
Opublikowal: Joanna Dołowska
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy