Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2008.11.28 g. 22:16

Dzień Otwarty w Poradni Leczenia Bólu


6 grudnia br. w Poradni Leczenia Bólu w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów z zakresu leczenia bólu. Dni Otwarte organizowane są w ramach Ogólnopolskiego Programu Skutecznej Kontroli Bólu „Ulga w bólu”. Honorowy patronat nad Dniami Otwartymi objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

 

 Organizacja Dni Otwartych w Poradniach Leczenia Bólu ma na celu przede wszystkim uświadomienie pacjentom, że mają prawo do skutecznego uśmierzania bólu, oraz że są miejsca, w których mogą uzyskać kompleksową pomoc lekarzy specjalistów. Dzięki Dniom Otwartym pacjenci mogą zapisać się na wizytę bez skierowania. W Warszawie konsultacji udzielać będą zarówno lekarze specjaliści z zakrsu medycyny bólu, jak również psycholog. Na bezpłatne konsultacje medyczne można zapisywać się od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu: (022) 321 51 85 w godzinach 9.00 – 17.00.

 

Inauguracja Dni Otwartych odbyła się 25 października w Poradni Leczenia Bólu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kolejne Dni Otwarte zostały zorganizowane w Katowicach, Tychach i Wrocławiu. W odpowiedzi na duże zainteresowanie pacjentów planowane są dalsze Dni Otwarte na początku przyszłego roku.

 

„Dzięki inicjatywom takim jak Dni Otwarte możemy nie tylko udzielać bezpośredniej pomocy pacjentom, ale również uświadomić szerszej grupie chorych, którzy dotychczas nie wiedzieli o istnieniu Poradni Leczenia Bólu, że są miejsca, gdzie otrzymają kompleksową i fachową pomoc w leczeniu różnego typu bólów, począwszy od bólu głowy, stawów czy kręgosłupa, aż po bóle pooperacyjne i nowotworowe” – powiedział dr hab. n. med. Jan Dobrogowski, członek Rady Programowej kampanii „Ulga w bólu”, Prezes PTBB oraz Kierownik Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie organizatorów Programu „Ulga w bólu”, 67% Polaków nie wie, gdzie znajduje się najbliższa Poradnia Leczenia Bólu. Liczba respondentów, którzy potrafiliby wskazać taką poradnię, jest o ponad połowę mniejsza (29%). Dlatego tak ważne jest uświadamianie Polakom gdzie i w jaki sposób działają Poradnie Leczenia Bólu.

 

W trakcie Dni Otwartych wszyscy chorzy otrzymają materiały informacyjne nt. codziennego funkcjonowania poradni, w której odbędą się konsultacje, a także bezpłatny Poradnik dla pacjenta, zawierający informacje na temat rodzajów bólu oraz sposobów ich leczenia.

 

 „Ulga w bólu” – Ogólnopolski Program Skutecznej Kontroli Bólu ma na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. standardów skutecznego leczenia przewlekłego bólu o umiarkowanym i dużym stopniu natężenia. Ideą kampanii jest popularyzowanie nowoczesnych i bezpiecznych strategii kontroli bólu z wykorzystaniem drabiny analgetycznej WHO, a także likwidacja mitów i stereotypów związanych z farmakologicznym leczeniem bólu. Do najważniejszych działań, które zostały podjęte w ramach programu, należą badania opinii publicznej na temat postaw Polaków wobec bólu i możliwości jego kontroli, Dni Otwarte w Poradniach Leczenia Bólu, warsztaty edukacyjne dla mediów. Do końca listopada br. chorzy mogą również skorzystać z porad udzielanych przez ekspertów kampanii pod bezpłatnym numerem infolinii: 0 800 706  838. Pacjentom i ich rodzinom udostępniane są materiały edukacyjne stworzone we współpracy z Radą Ekspertów kampanii. Program trwać będzie do grudnia 2008 r. Jego partnerem jest firma farmaceutyczna Grünenthal. Patronat honorowy i merytoryczny nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB). Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.ulgawbolu.pl.

 

 

Grünenthal to międzynarodowa firma farmaceutyczna – znany na świecie ekspert w leczeniu bólu oraz działaniach R&D. Firma specjalizuje się w produkcji leków przeciwbólowych. W Polsce jest obecna od 2002 roku. Grünenthal jest wiarygodnym i rzetelnym partnerem w leczeniu bólu, a podstawą jego obecności na rynku farmaceutycznym są inwestycje w sektorze badań i rozwoju oraz dbałość o wysoką jakość oferowanych leków. Obecnie firma prowadzi w Polsce badania kliniczne w oparciu o standardy Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP). Grünenthal wspiera również liczne przedsięwzięcia edukacyjne związane z terapią bólu oraz uczestniczy w propagowaniu wiedzy medycznej. W 2004 roku, w uznaniu wybitnych zasług dla Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, polski oddział firmy uhonorowany został Dyplomem i Medalem PTBB.



-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy