AZS UW

2012.10.08 g. 13:42

AZS UW w ofensywie

Za nami czwarta kolejka pierwszej ligi piłki ręcznej. Szczypiorniści stołecznego AZS UW tym razem rozgrywali mecz na wyjeździe, rywalem był zespół WKS Grunwald Poznań.

Gospodarz meczu postrzegany przez wiele osób jako jeden ze słabszych zespołów w tym sezonie postawił wysoko poprzeczkę warszawiakom  i walczył do końca o choćby zdobycie w tym meczu jednego punktu. Mecz należał do tych, gdzie walka trwała przez całe 60 minut. Do końca nikt nie mógł być pewny zwycięstwa w meczu. Wynik na tablicy zmieniał się raz na korzyść jednego, a raz na korzyść drugiego zespołu. Nawet w chwili , gdy AZS UW prowadził trzema bramkami nie można było być pewnym tej wygranej. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili Warszawiacy prowadzący jedną bramką 13:12.

Logo piłkarzy ręcznych AZS UW

W warszawskim zespole kolejny raz doskonale zafunkcjonowała obrona. Poznaniacy mieli wielkie problemy z jej sforsowaniem. W ataku jest już także zdecydowanie lepiej niż w pierwszych dwóch kolejkach- bramki zdobywane są z każdej pozycji. Swoje gole na wagę 2 pkt. zdobywają zarówno skrzydłowi, jak i zawodnicy drugiej linii i grający na obrocie.

Wyraźnie widać wzrost formy Akademików, którzy powracają do swojej zeszłorocznej dyspozycji.
Zdobyte na wyjeździe dwa punkty dały AZS UW awans w tabeli na miejsca 5-8 , czyli środek pierwszoligowej tabeli. Teraz trzeba w kolejnych meczach udowodnić, że jest stabilizacja formy i wygrywać potrafią z każdym zespołem.
Przed nami kolejny mecz w Warszawie - w najbliższą sobotę o godz. 18.00 AZS UW w Centrum Sportu i Rekreacji UW podejmie spadkowicza z PGNiG Superligi - zespół OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Wygrana pozwoliłaby akademikom zbliżyć się do zespołów w górnej części tabeli.

WKS Grunwald Poznań - AZS UW Warszawa 25:26 (12:13)