Derby

2010.08.14 g. 10:46

Polonia rządzi w stolicy!

Legia rozgromiona na Konwiktorskiej

Na oczach około sześciu tysięcy fanów Polonii Warszawa, "Czarne Koszule" pokonały na własnym stadionie Legię 3:0 w meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Wszystkie bramki dla zespołu ze Starego Miasta padły w drugiej połowie spotkania. Gole zdobywali kolejno: Bruno, Ebi Smolarek oraz Adrian Mierzejewski.

Pierwsza bramka padła tuż po przerwie. Łukasz Piątek zauważył na dwudziestym metrze wolnego Bruno. Ten, korzystając z wolnej przestrzeni, uderzył po ziemi w długi róg bramki Antolovicia, który, źle ustawiony, nie zdołał sięgnąć piłki.

10 minut przed końcem gry, rajd prawą stroną Piątka. Pomocnik Polonii dośrodkowuje, a w polu karnym świetnie zachowuje się Ebi Smolarek. Napastnik "Czarnych Koszul", który 5 minut wcześniej wszedł na boisko, wyprzedza Srdję Knezevicia i z piątego metra znakomitym uderzeniem głową "pakuje" piłkę do siatki Legionistów.

4 minuty po bramce Smolarka kolejny wybuch radości przy Konwiktorskiej 6 i znów w jednej z głównych ról Piątek, który na własnej połowie świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Wawrzyniaka. Futbolówka trafiła do Andreu, a ten bardzo dobrym podaniem za obrońców gości otworzył drogę do bramki Mierzejewskiemu. Pomocnik Polonii około 50-metrowy sprint zakończył "profesorskim" przerzuceniem piłki nad Antoloviciem i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: Bruno 47' Smolarek 80' Mierzejewski 84'

Polonia: Przyrowski - Tosik, Pietrasiak, Skrzyński, Brzyski (28 Mynar) - Mierzejewski, Trałka (53 Sarvas), Andreu, Piątek, Bruno - Gołębiewski (70 Smolarek)

Legia: Antalovic - Komorowski, Wawrzyniak, Knezevic, Jędrzejczyk - Borysiuk (80 Szałachowski) Vrdoljak, Rybus, Cabral, Manu - Chinyama

Żółte kartki: Sarvas - Wawrzyniak, Chinyama

Opublikowal: Mateusz Romian