2007.05.21 g. 07:43

Zwycięstwo gości w szóstej kolejce PLFA

W kolejnej odsłonie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA) swoją supremację potwierdziły zespoły mistrza i wicemistrza Polski: Warsaw Eagles oraz Pomorze Seahawks. W sobotnim meczu Jastrzębie pokonały, w podpoznańskim Puszczykowie, nieznacznie drużynę Kozły Poznań 29:20.

We wczorajszym spotkaniu warszawiacy rozbili w Rudzie Śląskiej AZS Silesia Miners 21:0.

Mecz Miners – Eagles miał niezwykłe znaczenie dla układu Dywizji Centralnej – po nieznacznym zwycięstwie Orłów w inaguracyjnym meczu w Kutnie (7:6) wszyscy spodziewali się zaciętego spotkania. Jednak już pierwsza kwarta pokazała, że Orły podeszły do tego spotkania niezwykle poważnie – ta część gry zakończyła się prowadzeniem 14:0 a pierwsza połowa 21:0. W drugiej połowie mieliśmy do czynienia z popisem formacji obronnych obu zespołów – kibice nie zabaczyli już akcji punktowych, ale oglądali bardzo zacięte pojedynki.

AZS Silesia Miners – Warsaw Eagles 0:21