Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2011.08.08 g. 18:47

Spotkania familijne


Fundacja Filmowa Warszawa wraz z kinem Alchemia zaprasza na cykl sobotnich spotkań filmowych dla całej rodziny, które sprawią radość zarówno tym najmłodszym dzieciom, jaki i trochę starszym, a co więcej rodzice też nie będą się na nich nudzić!

W programie bajki i baśnie filmowe opowiadające o przyjaźni i innych wartościach. Spotkania z starymi, dobrymi Muminkami, Księżycową Księżniczką, a nawet z Kopernikiem!

Repertuar:

 

13.08.2011

13:00 LATO MUMINKÓW – reż. Maria Lindberg, Austria/Finlandia/Polska 2008, 88 min. Kino Świat
Seans dla dzieci: 3-10 lat

 

 

Plakat - Muminki

 


Spokojny letni dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Jest to tragiczne w skutkach wydarzenie dla zamieszkujących ją sympatycznych stworzonek. Wody wzrastają coraz wyżej, ale w końcu Rodzina Muminków odnajduje schronienie w pływającym domu. Okazuje się, że nie jest to zwykłe miejsce zamieszkania, a wspaniały teatr, zamieszkiwany przez wielbicielkę tego rodzaju sztuki - Emmę, która z początku niechętnie nastawiona do nowych towarzyszy, z czasem jednak godzi się im pomóc.

 


20.08.2011
13: 00 GWIAZDA KOPERNIKA – reż. Zdzisław Kudła, Andrzej Orzechowski, Polska 2009, 90 min

 

 

 

Plaktat - Gwiazda Kopernika

 

 

Gdy Mikołaj ma dziesięć lat w jego domu w Toruniu pojawia się niderlandzki astrolog Paul van de Volder i przepowiada mu wielką przyszłość. Chłopiec, by poznać szczegóły, zaczyna interesować się gwiazdami. Kibicuje mu w tym jego ojciec. Po jego śmierci Mikołaj nie załamuje się. Po jakimś czasie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Młody Mikołaj poznaje tajniki nieba. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań rodzi się odkrycie, odkrycie zrazu niepewne, ale po studiach we Włoszech nie pozostawiające żadnych wątpliwości.

 


27.08.2011
13:00 TAJEMNICA RAJSKIEGO WZGÓRZA – reż. Gabor Csupo, Francja, Węgry, Wielka Brytania 2008, 103 min.
Seans dla dzieci: 6-13 lat

 

 

Plakat - Tajemnica rajskiego wzgórza

 

 

Do tajemniczej posiadłości w dolinie Moonacre przybywa 13-nastoletnia sierota Maria Merryweather, która ma tu zamieszkać u boku dalekich krewnych. Wkrótce jednak okazuje się, że czekają ją nieprawdopodobne przygody. Maria odkrywa, że jest ostatnią Księżycową Księżniczką, a na jej rodzinie ciąży mroczna klątwa. Dziewczynka ma czas do najbliższej pełni księżyca, by odczynić czary i ocalić dolinę Moonacre, która wkrótce ma zniknąć pod powierzchnią morza.

 

 


3.09.2011
13:00 DAWID I SANDY- reż. Zbigniew Stanisławski, Wiesław Zięba, Polska 1988, 77min.

 

 

Plakat - Dawid i Sandy

 

 

Film opowiada o kilkuletnim chłopcu Dawidzie. Mieszka on wraz z rodzicami i psem Pipsem na skraju dżungli. Okazuje się, że grasuje tam Łowczyni wyłapująca zwierzęta i zamykająca je w klatkach. Jej pomocnik, Wielki Szef, sprzedaje je do ogrodów zoologicznych.  Dawid napotyka pisklę orłów, Sandy'ego, które chce zwrócić rodzicom. Niestety ci jednak zostali schwytani przez Łowczynię. Gdy pojawiają się kosmici poszukujący pereł, kobieta, aby uzyskać pożądany cel, podaje się za obrończynię zwierząt. Wspólnie próbują pokonać kłusowników i uwolnić uwięzione zwierzęta.Opublikowal:
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy