Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.12.27 g. 07:01

Zapomniane polskie kolędy i pastorałki

Koncert na Scenie Lubelskiej
W obecnych czasach kolędnicy śpiewają kolędy, ale niestety znają ich mało, powtarzają się ciągle te same i najwyżej po 2-3 zwrotki

OFF-owa "Scena Lubelska 30/32" zaprasza 29 grudnia o godz. 17 na wyjątkowy, jedyny taki w Warszawie, Bożonarodzeniowy koncert, z repertuarem dawnych, zapomnianych już polskich kolęd i pastorałek.

 

Zwykle zaczynano przygotowania już w listopadzie. W obecnych czasach kolędnicy śpiewają kolędy, ale niestety znają ich mało, powtarzają się ciągle te same i najwyżej po 2-3 zwrotki. Kiedyś prezentowali różnorodne, przeważały humorystyczne pastorałki. Głosy też były bardziej wyćwiczone, bo w domach często śpiewano, a nie tylko słuchano. Obecnie ze świeczką ich szukać w radiu, a tym bardziej w programach telewizyjnych. ”

 

Znamy ponad 160 dawnych obecnie już z reguły zapomnianych dawnych kolęd i pastorałekspisanych od wiejskich śpiewaczek i ze starodawnych kantycznek. Niemało z tych pastorałek liczy po 10, 15 zwrotek. Od ponad 10 lat śpiewamy je w gronie znajomych i przyjaciół, podgrywając na skrzypcach, bębenkach, lirze czy basach. Zapraszamy wszystkich by tym naszym wspólnym skarbem móc się podzielić!

 

WSTĘP WOLNY !!!

 

Koncert zorganizowany dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

 

Wykonawcy:

 

  • Katarzyna de Latour - skrzypce, bębenek
  • Janusz Prusinowski - lira, skrzypce
  • Piotr Zgorzelski - flety pasterskie, basy

 

Spotkanie odbędzie się w sali przy ul. Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze (koło Dworca Wschodniego). Dojście ulicą Skaryszewską, tuż za kościołem skręcamy do zatoczki parkingowej po lewej stronie ulicy, z której widać stylizowane stare latarnie, doprowadzające nas do budynku Lubelska 30/32. Wejście do budynku przy tablicy z numerem - nie wchodzimy na podwórze -  i dalej klatką schodową na trzecie piętro

 

KONTAKT:

 



Autor: Ojciec Pio
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy